ČEZ nasvítí modře

1. dubna 2016 v 17:32 | Modrá beruška |  2.duben...náš svátek
ČEZ pomáhá lidem s autismem.
Své budovy nasvítí modře a přispěje regionálním neziskovkám.
Skupina ČEZ se opět připojí k celorepublikové kampani "Česko svítí modře" s cílem více porozumět světu lidí s autismem. V noci z 2. na 3. dubna proto modré světlo, symbolizující komunikaci, ozáří elektrárenské budovy v sedmi krajích České republiky. Na Vysočině zazáří modrou barvou Jaderná elektrárna Dukovany. Vyjádří tak společně s ostatními podporu a solidaritu osobám s PAS (poruchou autistického spektra), u nichž je problematickou oblastí právě komunikace.

Třetí ročník iniciativy "Česko svítí modře" bude zahájen v sobotu 2. dubna, což je Světový den zvýšení povědomí o autismu, a potrvá až do konce měsíce. Jedná se o projekt platformy Naděje pro autismus, jejímž cílem je zvyšování povědomí veřejnosti o problematice tohoto stále četnějšího neurovývojového postižení. Dle nejnovějších průzkumů postihuje autismus každé 68. narozené dítě, v případě chlapců je to dokonce každý 42. "Za letošní téma jsme zvolili vzájemnou komunikaci, neboť hlavním deficitem osob s autismem je odlišné vnímání, porozumění a sociální komunikace. Nedílnou součástí kampaně je proto Komunikační soubor, jehož cílem je přiblížit a ozřejmit odborné i laické veřejnosti jednoduché zásady komunikace s lidmi s PAS, ale také pomoci detekovat člověka, se kterým takto komunikovat mají," uvedla Marta Pečeňová, zakladatelka platformy Naděje pro autismus.

V rámci této akce podpoří Nadace ČEZ sedm projektů napříč celou republikou. Na jižní Moravě bylo podpořeno komunitní centrum pro rodiče a děti s PAS s názvem Modrá beruška (www.modraberuska.cz). Předsedkyni Evě Honkové předal symbolický šek ředitel elektrárny Dukovany Miloš Štěpanovský. "Darovanou částku využijeme na nákup didaktických her a pomůcek pro děti s PAS a na relaxační služby pro maminky, které o tyto děti neúnavně pečují," říká Eva Honková. Do kampaně na podporu osob s PAS se zapojili také zaměstnanci elektrárny Dukovany, kteří přišli do zaměstnání v modrém oblečení.

ČEZ rozsvítí modře také druhou jadernou elektrárnu Temelín, Centrálu v Praze, sídlo společnosti ČEZ Distribuce v Děčíně, chladicí věže elektrárny Tušimice, vstupní aulu elektrárny Dětmarovice a Dům energetiky v Ostravě.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama